Přehlídku 8 z VUT vyhrál Jan Holba z FEKT s prezentací o digitalizaci
Štukový sál rektorátu Vysokého učení technického v Brně hostil ve středu 6. prosince další ročník soutěžní přehlídky 8 z VUT. Vybraní zástupci osmi fakult měli jen 10 minut na to, aby publiku a porotcům shrnuli to nejdůležitější ze své bakalářské práce a současně přítomné přesvědčili o svých prezentačních schopnostech. Vítězem se stal Jan Holba z Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) před Samuelem Zvolenským z Fakulty podnikatelské (FP) a Veronikou Chrástovou z Fakulty stavební (FAST). Zvolenský si navíc odnesl Cenu publika.
Nejvíce na porotce zapůsobil Jan Holba s prezentací práce Implementace skladovací entity v S7-1200, která vznikla pod vedením Michala Husáka, a která již dříve uspěla na mezinárodní konferenci. Za technicky znějícím názvem se skrývá optimalizace robotického barmana pro manipulaci se skladem nápojů a dále vytvoření digitálního dvojčete celého systému. Cílem bylo také představení principů průmyslu 4.0, který je spojen právě s digitalizací.
„Na prezentování mé práce jsem se těšil. Bral jsem to jako vyvrcholení dlouhé a náročné cesty. Vytvořit prezentaci, ze které si něco odnese jak odborná porota, tak široká veřejnost, byl celkem oříšek. Nejsložitější bylo vměstnat práci, které jsem věnoval možná stovky hodin, do deseti minut. Myslím, že se mi to nakonec povedlo,“ shrnul své pocity Jan Holba.
Druhý Samuel Zvolenský představil práci Návrh rozšíření datového centra, které se věnoval pod vedoucím Viktorem Ondrákem. Posluchače seznámil s praktickými kroky, které mají vést k modernizaci a rozšíření již existujícího datového centra a především k zvýšení jeho finanční hodnoty a ziskovosti.
„Bylo velmi přínosné poznat lidi z různých oborů a seznámit se s jejich prací. Soutěž hodnotím jako skvělý vstupní bod pro možnou spolupráci. Uvítal bych, pokud by soutěž měla přesah v podobě mezifakultního projektu nebo grantu na realizaci některé z prací, “ nabídl podnět k zamyšlení Samuel Zvolenský.
Obnova vodního hospodářství na vodním mlýně je název bakalářské práce Veroniky Chrástové, kterou vedl Miroslav Špano, a kterou porotci ocenili třetím místem. Autorka publiku přiblížila návrh na rekonstrukci dlouho nevyužívaného vodního mlýna na Chrudimsku, především pak jeho šesti částí, přes které přichází voda k mlýnskému kolu.
„Akce pro mě byla velice náročná. Vzhledem k tomu, že soutěžní večer byl naplánován na předposlední týden semestru, tak bylo opravdu těžké skloubit studijní povinnosti a přípravu na prezentaci,“ uvedla Veronika Chrástová a připomněla tak, že soutěž probíhala v období, které je studijně velmi náročné.
Náročnost soutěže potvrdili i další účastníci. Současně však vyzdvihovali kolektiv, který se na akci sešel: „Na přípravném prezentačním kurzu panovala výborná atmosféra. Skvěle jsme si sedli a pomohli si vytvořit nejlepší verzi každé z prezentací. Vnímali jsme se spíše jako kolegové a kamarádi, než jako soupeři. Každý věnoval jak prezentaci, tak samotné bakalářské práci ohromné množství úsilí a času. Myslím, že výhru by si zasloužil každý z nás,“ přiblížil přátelskou atmosféru během akce Jan Holba.
„Troufám si tvrdit, že během jednoho dne, kdy kurz probíhal, vznikl vynikající kolektiv, který se navzájem podporoval také během soutěžního večera. Skvělá osobní zkušenost mě dovedla až k myšlence, že by bylo mnohem příjemnější, kdyby akce neměla soutěžní charakter, ale sloužila především k tomu, aby studenty jednotlivých fakult propojila a představila jejich práci veřejnosti,“ doplnila na závěr Veronika Chrástová.
Seznam všech účastníků a jejich prací najdete na webové stránce 8 z VUT
Zdroj: vut.cz
Odpovědná osoba | Ing. et Ing. arch. Jana Němcová |
---|---|
Datum publikování |
Firemní spolupráce
Řešíte problém, s kterým si nevíte rady?
Obraťte se na naši fakultu. Pomůžeme vám!
Zjistit více o firemní spolupráci