Konec října se na fakultě nesl v duchu vědy a dobrých skutků
Poslední říjnový den se na naší fakultě konaly jak dvě vzdělávací a vědecké události, tak i první ročník akce „Daruj krev – daruješ život!“.
Po poledni odstartoval seminář „Jak se orientovat v džungli MDR“, který pořádal Ústav biomedicínského inženýrství (organizátoři Radim Kolář a Andrea Němcová) ve spolupráci s platformou LIFE SCIENCES 4.0 a Reginální hospodářskou komorou Brno. Akce nabídla studentům, zaměstnancům i odborníkům z praxe jedinečný pohled na evropskou regulaci MDR (Medical Device Regulation), která je klíčová pro všechny, kdo chtějí uspět na trhu zdravotnických prostředků.
Miroslav Rosulek z Českého metrologického institutu přiblížil základní požadavky na MDR a nabídl cenný pohled na klíčové aspekty potřebné k úspěšnému působení na trhu se zdravotnickými prostředky.
Daniel Kvak, CEO startupu Carebot, se podělil o svůj úspěšný příběh. Carebot získal certifikaci pro svůj inovativní AI produkt umožňující analýzu rentgenových snímků. Pro posluchače bylo přínosné především sdílení praktických zkušeností z certifikačního procesu a rozbor výzev a úspěchů, které tento projekt provázely.
Celý program vyvrcholil networkingem, který proběhl v neformální atmosféře a poskytl prostor pro diskuzi mezi účastníky a řečníky.
Jak se orientovat v džungli MDR | Autor: Andrea Němcová
Později odpoledne zavítala více jak stovka posluchačů do auly prof. Braunera na multioborové přednáškové odpoledne Vliv světla na zdraví. Setkání pořádal Institute of Manual Treatment and Education (IMTE) ve spolupráci s Ústavem elektroenergetiky (organizátor Petr Baxant). Přednášejícími byli Zdeňka Bendová z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Lenka Maierová – architektka a expertka v oblasti osvětlování, zejména vlivu světla na zrakový komfort a zdraví člověka. Dále pak Petr Vrbík jako specialista na hygienu optického záření, Hynek Medřický, badatel, ochránce přírody a vynálezce prokognitivního osvětlení Spectrasol a biodynamické žárovky Vitae, a Petr Baxant výzkumný pracovník a pedagog (FEKT), který vyučuje světelnou techniku a vede výzkumné projekty v oblasti osvětlování.
David Nahorniak představil studentský projekt Deeper Sleeper, na kterém se podílejí studenti z Fakulty podnikatelské, Fakulty strojního inženýrství a Fakulty informatiky. DeeperSleeper je spánkový asistent, který využívá umělou inteligenci, inteligentní buzení a cirkadiánní osvětlení pro zlepšení spánku.
Vliv světla na zdraví. Zleva: Radim Václavíček, David Nahorniak, Hynek Medřický, Petr Vrbík, Zdeňka Bendová, Lenka Maierová | Autor: archiv FEKT
Souběžně se vzdělávacími programy se našel prostor i na první ročník akce „Daruj krev – daruješ život!“ pořádané ve spolupráci s Transfuzním a tkáňovým oddělením FN Brno. Během dopoledne, kdy akce probíhala, se zastavilo na padesát zájemců o dárcovství. Finálně bylo možné krev odebrat 25 z nich. Přítomný personál FN Brno výsledek hodnotil kladně, a proto jsme se ihned domluvili, že výjezdní dárcovství u nás zopakujeme i příští rok. Jakmile si odsouhlasíme termín, budeme informaci sdílet na webu fakulty a našich sociálních sítích. Děkujeme všem studentům, zaměstnancům VUT a také dárcům z firem v našem okolí, že myslí na druhé a přišli tuto akci podpořit!
Odpovědná osoba | Ing. Zdeňka Koubová |
---|---|
Datum publikování |
Firemní spolupráce
Řešíte problém, s kterým si nevíte rady?
Obraťte se na naši fakultu. Pomůžeme vám!
Zjistit více o firemní spolupráci