Studenti a učitelé z Vysočiny nahlédli do světa polovodičových technologií
Seminář připravený ve spolupráci s týmem z Ústavu mikroelektroniky Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT a Krajem Vysočina přilákal na 100 účastníků – žáků, studentů i pedagogů zejména ze středních průmyslových škol napříč celým regionem, ale i gymnázií a hostitelské vysoké školy polytechnické. Během odpoledne získali účastníci cenné informace o moderních trendech, možnostech vzdělávání v oboru a také příležitost k praktickému nahlédnutí do technologie polovodičů.
Program workshopu zahájila prezentace o aktivitách VUT v oblasti polovodičových technologií a představení nově vzniklého BUT Semiconductor Technology Hub, který se věnuje vzdělávání, výzkumu a spolupráci s průmyslovými partnery. Účastníci se dozvěděli, jaké dovednosti a znalosti by měli získat studující středních škol, kteří mají zájem o budoucí studium a kariéru v oblasti mikročipových technologií.
Tzv. wafer - křemíková deska s čipy | Autor: archiv Kraje Vysočina
Účastníky workshopu zaujala také možnost přímého kontaktu s odborníky z VUT. Vedoucí ústavu mikroelektroniky Jiří Háze s kolegou Pavlem Šteffanem navíc školám představili konkrétní formy spolupráce, které mohou pomoci středním školám posílit vzdělávání a zájem o tuto perspektivní oblast.
„Workshop ukázal, že Kraj Vysočina je místem, kde se inovace a moderní technologie stále více dostávají do popředí zájmu mladých lidí, takže setkávat se u podobných příležitostí budeme i nadále,“ shrnul za účastníky semináře Václav Jáchim z krajského odporu informatiky.
Zdroj: Kraj Vysočina
Odpovědná osoba | Ing. Zdeňka Koubová |
---|---|
Datum publikování |
Firemní spolupráce
Řešíte problém, s kterým si nevíte rady?
Obraťte se na naši fakultu. Pomůžeme vám!
Zjistit více o firemní spolupráci