Kvantové a postkvantové technologie na FEKT VUT
Na začátku prosince Vysoké učení technické v Brně společně s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost uspořádalo mezinárodní workshop s názvem Post-Quantum Transition Workshop (PQT), který se zaměřil na přechod na kvantově bezpečné technologie a postkvantovou kryptografii (PQC). Cílem akce bylo propojit akademický, státní a komerční sektor a diskutovat o výzvách spojených s migrací na kvantově bezpečné technologie, s důrazem na e-government a kritickou infrastrukturu v rámci ČR a EU. Program zahrnoval příspěvky renomovaných odborníků včetně zahraničních hostů z Estonska, Nizozemska a Lucemburska. VUT zastupovali jako řečníci Jan Hajný a Lukáš Malina.
FEKT VUT v Brně se vedle vědecko-výzkumných aktivit v oblasti kybernetické bezpečnosti věnuje také výuce specialistů kybernetické bezpečnosti ve studijních programech (Bc., Mgr. a Ph.D.) s názvem Informační bezpečnost. Vedle klasických studijních programů nově nabízí profesní program vzdělávání Master of Science in Cybersecurity (proCyber) určený zejména pro uchazeče z praxe s potřebou získat odbornou kvalifikaci v oblasti kybernetické bezpečnosti. V rámci výuky využívá mimo jiné i vlastní kybernetickou arénu BUTCA.
Více informací o workshopu naleznete zde.
Akce byla finančně podpořena v rámci realizace projektu „National Coordination Centre in the Czech Republic“, číslo projektu 101127941.
Odpovědná osoba | doc. Ing. Petr Číka, Ph.D. |
---|---|
Datum publikování |
Firemní spolupráce
Řešíte problém, s kterým si nevíte rady?
Obraťte se na naši fakultu. Pomůžeme vám!
Zjistit více o firemní spolupráci