BoosterChallenge VUT: Od nápadu k prototypu za jedno léto!
Chcete o prázdninách dělat něco smysluplného? Láká vás víc vlastní projekt než stáž nebo brigáda? Přidejte se do BoosterChallenge 2025 – letní výzvy pro všechny studenty VUT. Dejte hlavy dohromady, pusťte se do realizace vlastního nápadu a získejte cenné zkušenosti napříč obory a týmovou spoluprací. Ty nejlepší projekty budou na konci léta finančně oceněny.Vloni program finanční odměnou podpořil čtyři studentské projekty | Autor: Archiv BoosterChallenge
Co je BoosterChallenge
BoosterChallenge VUT je letní program pro všechny, kteří nosí v hlavě vlastní nápad nebo projekt, na který během semestru nezbývá čas – i pro ty, kteří zatím žádný nemají, ale chtějí pracovat v týmu. Studenti napříč fakultami a součástmi VUT mohou během léta rozvíjet své projekty, posouvat je dál a využívat přitom podporu i zázemí univerzity.
Velkým přínosem je mezifakultní spolupráce – propojení různých dovedností a perspektiv zvyšuje šanci na vznik smysluplného a prakticky využitelného výsledku. Na projektech mohou týmy pracovat z domova, v OpenSpace@FIT, strojLabu nebo v dalších laboratořích na fakultách a součástech VUT.
Inspirací mohou být také například bakalářské, diplomové nebo semestrální práce, které mají potenciál stát se základem nového produktu. Cílem je vytvořit během léta funkční prototyp. Jako odměnu mohou úspěšné týmy získat finanční podporu pro další rozvoj projektu.
Harmonogram a termíny
Prvním krokem BoosterChallenge je networking, který probíhá až do 16. května. Pokud máte vlastní nápad nebo rozpracovaný projekt a hledáte členy do týmu, můžete vyplnit poptávku. Naopak, pokud projekt zatím nemáte, ale rádi byste se připojili k existujícímu týmu, můžete nabídnout své dovednosti a následně se podílet na rozvoji již existujícího zajímavého nápadu.
Po dokončení networkingu přicházejí další kroky. Do 30. května je třeba odevzdat návrh projektu. Do 6. června bude rozhodnuto o přijetí projektů, a následně už můžete pracovat na svých nápadech. Konečné výsledky je třeba odevzdat do 5. září. V týdnu od 8. září potom proběhne prezentace a vyhodnocení projektů. Kromě pocitu z dobře odvedené práce čeká na ty nejlepší i finanční odměna.
Veškeré podrobnosti, harmonogram i odkazy najdete také přímo na stránkách BoosterChallenge.
Vloni program podpořil čtyři studentské projekty
V loňském ročníku BoosterChallenge dominovaly projekty na témata reklamy, podpory malých podnikatelů, zdravého spánku či gastra. Týmy složené ze studujících různých fakult představili své projekty odborné porotě, která oceňovala technickou kvalitu výsledků, inovativnost nápadů, nadšení a cílevědomost týmů a připravenost projektů na další rozvoj a aplikaci.
Ocenění se dočkaly projekty Věrka: věrnostní kartička jako služba pro malé podnikatele, Freedom Drones: Dronová show a reklama, DeeperSleeper: Nejsofistikovanější spánkový asistent a Mangusta: Platforma na nabídku obědů z menu nebo jídelního lístku. Pokud vás zajímá, jak komise projekty hodnotila, můžete si přečíst podrobný zápis.
Podpora podnikavosti na VUT
Současně s registrací do BoosterChallenge se můžete přihlásit také do celouniverzitní soutěže Cena podnikavosti studenta VUT, která vám poskytne příležitost projekt dále rozvíjet a především prozkoumat jeho podnikatelský potenciál. Registrace do soutěže bude spuštěna v průběhu května.
Ti z vás, kteří jsou již ve fázi startupu mohou na Fakultě informačních technologií využít také program AmpliFIT, který vám pomůže rozvinout podnikání samotné.
Podpora podnikavosti studentů i zaměstnanců je na VUT jednou ze strategických priorit. I proto na univerzitě vznikl inovační a podnikatelský ekosystém ContriBUTe, který podporuje vzdělávání, příležitosti, události, zdroje a kontakty v oblasti inovací a podnikavosti. Přispívá tak k tomu, aby se nápady na VUT měnily na skutečný byznys.
Zdroj: vut.cz
Odpovědná osoba | Ing. Zdeňka Koubová |
---|---|
Datum publikování |

Firemní spolupráce
Řešíte problém, s kterým si nevíte rady?
Obraťte se na naši fakultu. Pomůžeme vám!
Zjistit více o firemní spolupráci