FEKT a média
-
Používání dronů je pro přírodovědce revolucí. Nejsou to ale hračky – klidně vám uříznou prst, přiznává vědec
Které body legislativy výzkumníkům komplikují práci? A čím jejich výzkum můžou ohrožovat i laičtí piloti? Dozvíte se z reportáže a rozhovoru s expertem na robotiku z VUT v Brně Luďkem Žaludem v pořadu Zaostřeno Martiny Pouchlé.
-
VUT spouští svůj podcast Technicky vzato
Proč se rozložitelná láhev v lese nerozpadne? Vezmou nám roboti práci? Co dýcháme ve městech? Na tyto a další otázky vám v novém podcastu odpoví vědci, studenti a absolventi z Vysokého učení technického v Brně.
-
Model chytré domácnosti
Model chytré domácnosti, která umí používat technologie od různých výrobců dokončují v Brně vědci z Vysokého učení technického. Je navíc vybavena inteligencí, která se umí přizpůsobit chování uživatele. V reportáži ČT vystoupil Pavel Mašek.
-
Prosvištěte si matematiku hravě s unikátní českou aplikací
Matematika nemusí být strašákem. Jednou z cest, jak ji teenagerům zpříjemnit, je aplikace Mathman. Ve hře navržené studentem FEKTu Janem Malouškem mají studenti za úkol pomoci superhrdinovi porazit příšery.
-
Cena za bezdrátové nabíjení: potřeba nových elektráren
Bezdrátové nabíjení se stává stále masivnější záležitostí. Začíná se proto řešit otázka jeho menší efektivnosti. Pro koncového zákazníka jde o rozdíl pouze několika korun, ale ze širšího pohledu se rýsuje velký problém.
-
Zárubice, to se vážně musí zažít, říká Jarda z malé vesnice na Třebíčsku
Jmenuji se Jaroslav Burian, je mi dvacet let a bydlím v malé vesničce Zárubice. Studuji v Brně na VUT Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií, obor Mikroelektronika a technologie.
-
Vývoj systémů monitorujících zdraví člověka a automatizaci dopravy řeší nový celoevropský projekt
Nový evropský projekt NextPerception, který odstartoval v květnu letošního roku, řeší inteligentní snímání pacientů ve zdravotnictví, ale zároveň i téma vývoje automatizovaného řízení.
-
Budoucnost a současnost elektromobility – Tomáš Kazda z Ústav elektrotechnologie v Dobrém ránu ČT
Odborník Tomáš Kazda již delší čas pracuje na vývoji baterií, jeho posledním objevem je využití síry v akumulátoru pro navýšení kapacity energie. S moderátory pohovoří o budoucnosti a praktičnosti elektromobility.
-
Nepanikař. Aplikace studentky z Brna pomáhá s depresí. Zachránila desítky životů
Přepadávala ji úzkost, deprese a chtěla se zabít. Dvacetiletá studentka biomedicínské techniky a bioinformatiky na VUT v Brně Veronika Kamenská vymyslela před dvěma lety aplikaci Nepanikař. Dnes pomáhá lidem s psychickými problémy ve 130 zemích.
-
Biomedicínské inženýrství je most mezi medicínou a technikou, říká David Pospíšil
Biomedicínský inženýr Ing. David Pospíšil, Ph.D., v rozhovoru v odpovědích na otázky redakce Terapie přiblížil objev řešení nového elektrofyziologického katetru, na kterém se podílel.